Ciekawe szyldy do oznaczenia toalet – inspiracje

Tablice pamiątkowe z mosiądzu czy z pleksi
23 grudnia 2014
Dobra organizacja sklepu sprzedaje – prezentacja
6 marca 2015
Pokaż wszystkie

Ciekawe szyldy do oznaczenia toalet – inspiracje

Jesteśmy tylko ludźmi i kiedy w miejscu publicznym, lokalu usługowym albo na spotkaniu z klientem poczujemy naglącą potrzebę fizjologiczną chcemy jak najszybciej znaleźć toaletę. Na pewno nieraz gorączkowo szukałeś toalety w nowym dla Ciebie miejscu – galerii handlowej, hotelu, restauracji, urzędzie. Doskonale zdajesz sobie więc sprawę, że wyraźne tablice informacyjne to konieczność. Ale szyld wskazujący drogę do toalety nie musi być nudny. Zobacz jakie pomysły mieli inni.

Schematyczny rysunek na tablicy

Najłatwiej i najkrócej przekazać lokalizację toalety poprzez obraz. To komunikat jasny w każdym języku, więc jeśli zatrudniasz obcokrajowców albo spodziewasz się gości zza granicy najlepiej wybierz szyld w formie obrazka albo schematycznych sylwetek wyciętych np. z dibondu, pleksi albo drewna.
Zależnie od formy i wybranego materiału na tabliczkę możesz osiągnąć dwojaki efekt. Przykładowo sylwetki wycięte z dibondu będą eleganckie i doskonale prezentować się będą w nowocześnie urządzonych budynkach. Natomiast w mniej oficjalnych miejscach np. klimatycznym barze, kreatywnej agencji albo przedszkolu możesz pozwolić sobie na szyldy z zabawną grafiką. Do ich wykonania świetnie nadaje się pleksi z nadrukiem albo grawerowana sklejka.

Prosta forma – elegancja sama w sobie

Szyld z przymrużeniem oka

 

Subtelne napisy

Oczywiście schematyczny obrazek to nie jedyna możliwość oznaczenia przestrzeni. Możesz wykorzystać cięte litery albo pomysłową naklejkę na drzwi. Ważne, by odpowiednio dobrać czcionkę do całego otoczenia i klimatu panującego w budynku. Proste, strzeliste litery cięte w pleksi albo dibondzie pasują do minimalistycznych pomieszczeń, wymyślne trójwymiarowe litery np. ze styroduru wykorzystaj w restauracji nawiązującej wystrojem do świata z komiksów Marvela.

Zainteresowały Cię pomysłowe tablice informacyjne? Możemy wykonać podobne, by Twoja firma była oznaczona w niebanalny sposób. Wypełnij FORMULARZ

Wszystkie przykłady zaczerpnęliśmy z pinterest.com. Chcesz zobaczyć więcej – zobacz nasz profil na Pintereście.