Jak stworzyć pomysłowy szyld reklamowy?

Szyld reklamowy to podstawa jeśli prowadzisz sklep, firmę czy lokal usługowy. Dzięki niemu klient uzyskuje informacje o lokalizacji, nazwy twojego biznesu i charakterze branży, w której działasz. Jednak, by wyróżnić się spośród tłumu i sprawić, by klient wybrał właśnie ciebie musisz się postarać. Czym się inspirować przy tworzeniu szyldu reklamowego?

Inspiracje na wagę złota

Obserwuj. Podpatruj pomysły innych przechodząc przez miasto, zaglądając na portale i strony projektantów oraz agencji reklamowych. Pomocne będą także portale społecznościowe typu Pinterest. To nieograniczone źródła pomysłów, dzięki którym można wymyślić coś wyjątkowego, podpatrzeć sposoby ekspozycji, kształty czy materiały do wykonania szyldu reklamowego. Nie kopiuj, szukaj inspiracji, która byłaby najbliższa twojej firmie, dopasuj pomysł na szyld do otoczenia (styl budownictwa, kolor elewacji, reklamy innych) i znajdź solidnego wykonawcę.

Niestandardowe materiały

Nie pozwól, by twój szyld był taki jak wszystkie inne – kawałek blachy, kolorowa grafika i wielki napis z nazwą firmy, który nachalnie rzuca się w oczy. Postaw na prosty przekaz i ciekawy pomysł na szyld reklamowy. Wybierz materiały odporne na działanie czynników atmosferycznych, ale łatwe w obróbce. Dzięki temu twój szyld uzyskać może ciekawy kształt i wyróżniający się wygląd. Do takich zaliczyć można:

  • pleksi bezbarwną, kolorową lub połączenie ich obu – kolorową pleksi transparentną – bezbarwna skutecznie imituje szkło, a kolorowa dodaje rumieńców dzięki intensywnym barwą,
    płyty MDF i sklejka – idealne dla projektów nawiązujących do ekologii,
  • dibond – elegancki materiał z podobną fakturą co metal, ale lżejszy i tańszy,
  • styrodur – zapewnia trójwymiarowość kształtu.

Zobacz nasze realizacje szyldów reklamowych»

Najlepiej prezentują się połączenia różnych materiałów. W zależności od pomysłu możesz osiągnąć zaskakujący efekt końcowy. Najważniejsze jest jednak znalezienie odpowiedniego wykonawcy, np. agencji z grafikiem o otwartym umyśle, fachowym sprzętem i doświadczonym zespołem, który wcieli pomysł w życie.
przykłady łączonych materiałów z opisem z czego to zrobione

Zamów u nas oryginalny szyld reklamowy»